ייעוץ אישי גרפולוגי

קורה ואדם עסק שנים רבות במקצוע שהתאים לגיל העשרים והשלושים, אך משהגיע לגיל ארבעים המקצוע הזה כבר אינו מתאים, הוא חש שמשהו חסר לו. הוא אינו קם עוד עם שיר בלב בבוקר ומחכה בקוצר רוח לסיים את עבודתו על מנת שיוכל לחזור ולעסוק בתחביב שלו. למשל הוא עוסק בביקורת כרואה חשבון ונמאס לו לשמוע את תלונותיהם של לקוחותיו שלא נשאר להם מספיק כסף בסוף החודש. הם כמובן אינם זוכרים את השמלה שקרצה להם בחנות שלא עמדו בפיתויה או את משחק המחשב היקר שהבן התעקש לקנות . הוא רוצה לעסוק במשהו יצירתי, הוא רוצה להפעיל את ידיו למשל בנגרות. אדם כזה יכול לפנות לגרפולוג והוא יאבחן מכתב היד האם התחביב שלו נגרות- מתאים כמקצוע?

אבחון לייעוץ אישי

האבחון הגרפולוגי במקרה זה כולל פרק על האופן שבו מבצע הכותב משימה- האם הוא ישר בענייני כספים ואמין בדיווח? האם הוא עצמאי או זקוק להנחיות באופן תדיר? האם הוא מסודר? מאורגן? האם הוא ניחן בכושר תכנון? האם הוא איש צוות הנכון לשתף פעולה עם עמיתים? האבחון כולל גם פרק על סגנונות החשיבה- כלומר האם הכותב עצמאי בחשיבה? האם הוא מבדיל בין עיקר לטפל? האם הוא מושפע מהמערך הרגשי או מחושיו? האם הוא אובייקטיבי בשיפוט?

ייעוץ אישי ליחסי אנוש

כמו כן כולל האבחון הגרפולוגי גם פרק על יחסי האנוש של הכותב. האם הוא מוחצן או מופנם? מהם הכלים בהם משתמש ליצירת קשר? האם הוא זקוק למגוון רחב של קשרים חברתיים או הוא מסתפק בחבר יחיד שהוא ביחסים אתו מהגן? האם הוא נוטה להשתלט על הסובבים אותו? האם הוא זקוק לתשומת לב מרובה? האם הוא גמיש? האם הוא אמפטי? יעוד.

ייעוץ אישי ללימודים

חיילים רבים מגיעים לייעוץ על מנת לקבל הכוונה לקראת לימודים. הם מתעניינים במגוון תחומים אך לא רוצים לבזבז זמן וכסף על תחום שאולי מעניין אותם כעת אך אינו מתאים כמקצוע בטווח הרחוק. כתב היד משקף את התכונות והכישורים התואמים 2-3 תחומים. למשל בכתב היד ניתן לאבחן אם לכותב יש כשרון טכני-יצירתי, חוש לייעול ולשיפור תהליכים ויסודיות בטיפול בפרטים. אדם כזה ניתן להפנות להנדסת אנוש למשל. לאחר יכולת לתקשר עם מגוון אנשים ורצון “לעשות הבדל” בחייהם, כמו גם רגישות ואמפטיה. אדם כזה ניתן להפנות לתחום טיפולי כלשהו.

ייעוץ אישי לזוגיות

קורה גם שאדם אינו בטוח שבת/בן הזוג שהוא בקשר אתו כבר שנה אכן מתאים לנישואין. הוא אינו בטוח שהוא יוכל לגלות את אותה מידה של סובלנות כלפי התכונות הפחות חיוביות שלו.
מומלץ במקרה כזה להביא לגרפולוג את כתב היד של שני בני הזוג על מנת לאבחן את ההתאמה ביניהם. הגרפולוג משקף את היתרונות והחסרונות של כל אחד ובשיחה משותפת מלבנים מהם התכונות שניתן לשנות ומהן התכונות שכל אחד חייב לקבל שאינן ניתנות לשינוי.